Tag:

Толедо емотивно се збогува: Македонското знаме и грбот на Вардар пак да бидат на највисоко место!

Бразилскиот ракометен репрезентативец Хозе Гилерме де Толедо дојде лани во Скопје како...

Баркли го „нокаутира“ Лестер за пласман на Челси во полуфинале на ФА-купот (ВИДЕО)

Челси успеа на гостувањето кај Лестер да слави со 1-0 и така да обезбеди пласман во полуфинале...

Милан го доби дербито и ја „сопна“ Рома во борбата за ЛШ (ВИДЕО)

Милан го доби италијанското дерби против Рома со 2-0 благодарение на головите на Ребиќ и...

Арсенал тргна по Барди – „топчиите“ веќе испратиле понуда за ангажман!

Македонскиот репрезентативен фудбалер за врска Енис Барди, кој денеска даде нов гол за...

Реал се жали дека Барса има повеќе време за одмор

Реал Мадрид изрази незадоволство од календарот за следните кола од фудбалскиот шампионат...

Слатки им се парите: Евролигата ќе чека колку и да треба, но ќе ја доврши сезоната!

Предводниците на Евролигата, најсилното клупско кошаркарско натпреварување во Европа,...

Ковид-19 може да го исфрли Вардар од ЛШ, Македонија – Франција во јули!

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска ја претстави својата физибилити студија за...

Жонглирањето тоалетна хартија е веќе минато: Лингард има нов предизвик за сите! (ВИДЕО)

Фудбалерите најдоа начин како да се забавуваат за време на домашната изолација поради...

Барселона најавува чистка на лето: Осум играчи се на излезна врата!

Каталонскиот фудбалски гигант, екипата на Барселона, е подготвена во летниот трансфер рок...

Димитриевски: Тешко е, ми недостига Македонија, но мора сите да издржиме!

Коронавирусот секој ден зема сè повеќе човечки жртви, а во моментов најзагрозена е Италија...