Адис го стресе и Бешикташ (видео)

Во тек е натпреварот од турскиот шампионат (22 коло), каде Коњаспор и Адис Јаховиќ играат...

Меси и Аргентина во јуни во Скопје!

Македонија може да биде домаќин и на уште еден фудбалски мега-спектакл, по организацијата на...

Час голгетер, час голман! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски имаше одлична ноќ меѓу стативите на...

Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо беше еден од протагонистите во победата на Реал Мадрид против ПСЖ со...

Стигнаа првите засилувања за Мојсо

Наумче Мојсовски, новиот претседател на Струга, ги доби првите засилувања за екипата што...

Вистинска сензација во бијатлон!

Швеѓанката Хана Еберг сензационално стигна до победата во бијатлон на 15 километри на...

И ги украл парите на сопругата и си купил Премиерлигаш

Сулејман Ал Фахим, кој го купил во 2009. година фудбалскиот клуб Портсмут, а година претходно...

Роналдо со повеќе голови дури од 117 тимови!

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо одигра одлично во првиот меч од осминафиналето...

Тимот на Северна Кореја ја изведе „Спиралата на смртта“, публиката остана занемена! (ВИДЕО)

Риом Тае-Ок и Ким Џу-Сик се младиот пар на двојки од Северна Кореја, кои на Зимските олимписки...

Лазаров: Мојата иднина, мојот наследник!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров, во мај ќе наполни 38...