Мејведер во нов бизнис – купува англиски премиерлигаш!?

Англиските медиуми пишуваат дека поранешниот боксер Флојд Мејведер ќе им ги скрати маките...

Фудбал во „базен“ со вода до колена (ВИДЕО)

Можеби ние имаме катастрофални услови за игра на терените кога ќе врне дожд или ќе падне...

Репрезентативците почнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Почнаа подготовките на нашите репрезентативци во Белек, Турција, за пријателските средби...

Милан тешко ограбен на „Емирати“ – Велбек е глумецот на годината! (ВИДЕО)

Без коментар…

ВИДЕО: Пекол на тренингот на Галата кој го одушеви дури и „Македонецот“ Хендрикс!

Турците се големи спортски фанатици, а тоа го покажаа на тренингот на Галатасарај пред...

Елмас, Атанасов, Чурлинов… ја водат Македонија У19 во борба за историско ЕП

Селекторот на У19-репрезентацијата на Македонија, Вујадин Станојковиќ, го објави списокот...

На Малиот Јане Му Се Исполнија Соништата! Тој Беше Пречекан Од Ѕвездите На Манчестер Јунајтед! (ФОТО)

Херојот, малиот Јане повторно е во центарот на вниманието откако му се исполни сонот од...

Зампарини: Ако не се пласираме во Серија А, ќе барам отштета од федерацијата!

Маурисио Зампарини, претседателот на Палермо, се закани со тужби кон Фудбалската...

Го доби ли светот, новиот Јусејн Болт?!(видео)

Младиот Италијански спринтер на 100 и 200 метри е роден 15 Јуни 1998 година во Милан. Иако има...

Македонските ЛАВОВИ од Престон ги елиминираа Грците во Купот на Австралија, а потоа ечеше МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски клуб “Престон Лајонс” кој е клуб на нашинци иселеници во...