Category: ТРИБИНА

Вистински другари: Жена му не го пуштила на Светско, па другарите нашле начин да го земат со нив

Една група на другари од Мексико кои се верни фанови на фудбал, годинава без двоумење го...

„Комити Скопје“: Не ви посакувавме, ’да ви се деси Куманово’, туку сочувствувавме со вас!

По синоќешните настани пред Собранието на Република Македониија, навивачката група...

Обезличувањето на државата ги обедини навивачките групи! Комити, Чкембари, Пирати, Војводи, Винари…Сите заедно под македонско знаме!

Конечно се случи долгоочекуваното. Се обединија сите македонски навивачки групи. Ова...

Комити најавија протест: Нашата заклетва е „За слободна и независна Македонија“

На официјалната Фејсбук страница на најголемата навивачка група во Македонија, „Комити“...

Погрдни зборови за македонското девојче – „културно“ славје на “Балистите” низ улиците на Тетово (ВИДЕО)

Уште една епизода од “културниот капацитет” на навивачки план со кој располага Македонија,...

Навивачите на Лех Познан не му дозволија на лутиот ривал да ја прослави титулата

Дербито во полскиот шампионат меѓу Лех Познан и Легија Варшава беше означен како...

Самсоненко: Не заминувам од Вардар, останува и истиот буџет

Околу Вардар се шират серија шпекулации за неговата иднина, се очекуваше официјално...

„Чкембари“ до Управата: Го донесовте клубот до работ на бездната

  Фудбалскиот клуб Пелистер повторно е пред портите на Втората фудбалска лига на...

Малку познат факт: Тоше Проевски ја има испеано химната на ФК Македонија Ѓ.П. (ВИДЕО)

Малку познат факт е дека химната на ФК Македонија Ѓорче Петров е испеана од најдобриот...

Навивачите на Барселона си го „добија“ од француска репортерка (ВИДЕО)

На репортерите кои известуваат во живо, не им е ни малку лесно, посебно ако се работи за...