Category: ШОУ-БИЗНИС

Сестрата на Роналдо: Ова е срам за фудбалот, сакаат да го уништат мојот брат!

– Ова е срам за фудбалот, но правдата ќе биде задоволена. Сакаат да го уништат мојот брат, но...

На МТВ сезонава нема да гледаме Лига на шампиони ниту во фудбал ниту во ракомет

По неколкудневни шпекулации дека Македонската радио телевизија нема да врши преноси од...

Лорис казнет со 50 000 фунти и 20 месеци забрана за возење откако беше фатен пијан зад волан

Хуго Лорис, голманот на актуелниот светски шампион Франција и чувар на мрежата на Тотенхем,...

Maрадона “КАМЕН ПИЈАН” играл стриптиз пред навивачите на Наполи (ВИДЕО)

Само што ќе си помислите дека Диего Армандо Марадона ужива мирен живот по бројните скандали...

Девојката на Нејмар ги излуди сите: Од нејзиниот висок шлиц ќе ви се заврти во глава (ГАЛЕРИЈА)

Девојката на фудбалерот Нејмар, Бруна Маркезини, привлече големо внимание на црвениот тепих...

Фановите со транспарент му го честитаа бракот на Филип Талески со Ена (ФОТО)

Средбата меѓу Рајн Некар Левен и Лемго ја донесе првата победа за Филип Талески и колегите...

На Пике му се заканува затворска казна

Како што пренесува „Кадена СЕР“, дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике, би можел да заврши...

Плати 2.5 милиони евра или снимката ќе ја видат сите

Ѕвездата на Денвер, Бронкос Вон Милер овие денови се соочува со многу непријатна ситуација...

Оваа скопска старлета се забавува со ѕвездата на Барселона?!

Познатата скопска старлета Драгана Спасовска, која живее во Дубаи на својот профил објави...

Нивес Целзиус ја прослави победата на „коцкестите“ на свој секси начин

Хрватската старлета не пропушти да го прослави пласманот на финалето на „коцкестите“ со...