Најнови ВЕСТИ
Search

Category: СЕХА лига

Ракометарите на Мотор возбудени: Ова е неверојатно – го урнавме европскиот шампион Вардар!

Европскиот шампион Вардар падна на посериозниот предизвик против Мотор Запорожје во...

Металург тргна со пораз од Рамат Хашарон на турнирот во Кањижа

Металург, по поразите од Чеховски Медведи, Стеауа и Мешков Брест на турнирот во Чехово,...

СЕХА ги промени групите

Раководството на СЕХА лигата направи промена во групите за овогодинешново натпреварување...

СЕХА: Вардар со рутинска победа против Стеауа

Екипата на Вардар вечерва оствари победа против Стеауа со 27-21 (15-11) во рамките на четвртото...

Вардар не дозволи изненадување

Македонскиот првак и актуелен СЕХА шампион Вардар, го совлада Татран Прешов (27-26) на...

Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА (видео)

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА...

Вардар ја одбрани титуталата во СЕХА лигата

Машкиот ракометен клуб на Вардар уште еднаш ја освои регионалната СЕХА лига, а за радоста да...

Циндриќ: Имаме шанса да ја одбраниме титулата во ЛШ

Организаторот на играта на актуелниот македонски, сеха и европски ракометен шампион Вардар,...

Хорват: Драго ми е што бевме дел од историски натпревар

Ракометарите на Нексе Нашице одиграа квалитетен натпревар во Скопје и достојно му...

Падна и Нексе, Вардар со победа и нов рекорд го заврши регуларниот дел во СЕХА-лигата

Вардар успеа без пораз да го заврши регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата, откако...