Category: СЕХА лига

Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА (видео)

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА...

Вардар ја одбрани титуталата во СЕХА лигата

Машкиот ракометен клуб на Вардар уште еднаш ја освои регионалната СЕХА лига, а за радоста да...

Циндриќ: Имаме шанса да ја одбраниме титулата во ЛШ

Организаторот на играта на актуелниот македонски, сеха и европски ракометен шампион Вардар,...

Хорват: Драго ми е што бевме дел од историски натпревар

Ракометарите на Нексе Нашице одиграа квалитетен натпревар во Скопје и достојно му...

Падна и Нексе, Вардар со победа и нов рекорд го заврши регуларниот дел во СЕХА-лигата

Вардар успеа без пораз да го заврши регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата, откако...