Category: Репрезентација

Македонија, Словенија и Црна Гора се домаќини на ЕП!

Иако беше познато уште во јануари, денеска, на состанокот на ЕХФ во Глазгов, потврдено е дека...

Македонија се пласира на Светско првенство 2019 во Данска

Македонија се пласира на Светско првенство 2019 во Данска и Германија совладувајки ја...

Крилата на Македонија со ЦЕПЕЛИН ја кренаа цела сала на нозе (ВИДЕО)

Најубавиот момент во првиот бараж натпревар меѓу Македонија и Романија се случи во 57....

Влезниците за натпреварот меѓу Македонија и Романија се пуштени во продажба, чинат 100 и 200 денари

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот...

Гонзалес без Јоновски во бараж натпреварите против Романија

Ракометарот на бундеслигашот Ратинген и на македонската репрезентација, Ацо Јоновски,...

40.000 евра, за две победи против Романија

На денешната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), беше...

Кире Лазаров дел од светската ракометна историја!

Развојот на ракометната игра го доведе овој спорт да биде многу популарен во новиот...

ФОТО: Кире Лазаров на новогодишна журка пред 20 години

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, не се променил многу низ...

Македонија во прв „шешир“ за ЕП 2020! Привилегија која досега сме ја немале!

Во квалификациите за ЕП 2020, македонската ракометна репрезентација би требало да има досега...

Раул Гонзалез без среден бек против Русија

Немања Прибак, Филип Миркуловски, Филип Лазаров и Ацо Јоноски кој најави повлекување од...