Category: Македонска Лига

ЖРК Вардар повторно шампион

Шампионската титула за вардарки беше одамна обезбедена, но вчера со последниот триумф со 49...

Битолчани со гест за паметење према Вардар

Ракометарите на Вардар во натпревар од рамките на македонскиот Плеј-оф високо го совладаа...

Канељас си заминува од Вардар

Шпанскиот ракометар Жоан Канељас по завршувањето на сезоната си заминува од Вардар и...

Вардар победи! Плачеа вардарки, плачеше и публиката! (ФОТО+ВИДЕО)

Женскиот тим на Вардар попладнево го одигра најемотивниот меч во овој состав. Денеска на...

30 март, денот кога пред 22 години Лемго ја Расплака Битола (ФОТО+ВИДЕО)

30 март 1996 година засекогаш ќе остане запишан како најтажниот ден во историјата на РК...

Стигнаа првите засилувања за Мојсо

Наумче Мојсовски, новиот претседател на Струга, ги доби првите засилувања за екипата што...