Најнови ВЕСТИ
Search

Category: Македонска Лига

Чуден меч во Радовиш: Еден ракометар постигна 13, друг – 15 гола!

Македонската ракометна сцена почна да пулсира во полн ритам, откако се комплетира првото...

Металург меѓу десетте фаворити за освојување на ЕХФ купот

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди фаворитите за освојувањето на второто по...

Новите дресови на Еурофарм Пелистер се – бучкуруш! (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави фотографија од двајца ракометари на Еурофарм работник во...

Вардар тренираше во старата „тврдина“ пред заминувањето во Саудиска Арабија (ФОТО)

Ракометарите на Вардар последниот тренинг пред да заминат на неофицијалното светско...

Калараш е завршена работа – уште две години во Вардар!

Шпекулациите дека Глеб Калараш ќе се враќа во Вардар добија цврста потврда преку изјава на...

Вардарци во пријателски меч го совладаа Еурофарм Работник

Европскиот шампион Вардар на првата контролна средба по турнирот во Требиње, успеа да слави...

Писонеро ќе мора да се откаже од големото засилување за натпреварите на Супер Глоуб

Европскиот ракометен шампион, акипата на Вардар се соочува со неколку проблеми пред стартот...

Лазаров: Нашата цел ќе биде стандарден суперлигаш со таргет на млади македонски играчи

Првата македонска ракометна лига од оваа натпреварувачка сезона ќе има уште еден клуб – КЛ7....

Уште не почна сезоната – операција за бразилското засилување во Вардар! (ФОТО)

Еден од новите ракометари во Вардар, Бразилецот Жозе Толедо, ќе ја почне сезоната многу...

Нов голман во Вардар: Има 19 години, идол му е Штербик и го импресионирал Писонеро!

Голманот на струмички РК ,,Астраион’’ Васил Гогов од следната сезона се сели кај Европкиот...