Category: Лига на шампиони

Штербик: Му се радувам на Веспрем, но срце ме боли што си одам од Скопје

Вардар остана без својот прв голман Арпад Штербик, кој се пресели во Веспрем. Во интервју за...

А лажен цепелин? (ВИДЕО)

Дефинитивно прекрасна реклама на ЕВН која го промовира новиот систем за онлајн плаќање.Како...

На денешен ден минатата година Вардар ја покори ракометна Европа (ВИДЕО)

Трибините се тресеа, навивачите ко едно грло навиваа, новинарите документираа,...

Нема да има ,,Комити” во Келн! ЕХФ строго забрани!

Екипата на Вардар можеше да добие и поголема поддршка од трибините, но од тоа нема да има...

ЖРК Вардар со проштална забава во Хотел Русија

Дојде време за разделба на вардарки, кои во неделата го одиграа последниот свој натпревар,...

Сопругот на Андреа го искрши телевизорот! (ВИДЕО)

Изгубеното финале од Ѓер направи нервоза имаше во недоглед, скрши многу срца, но и еден...

Ѓер повторно кошмар за ЖРК Вардар

Вардар одигра одличен меч во Будимпешта против Ѓер. Лено беше на врвот на својата форма со...

Борко одбрани зицер, а потоа упати една “сочна македонска порака”

Одбраната на Борко Ристовски против екипата на Пуенте Хенил во шпанскиот “Копа Дел Реј” се...

И Столе Стоилов го напушта Вардар!

Изгледаше дека листата на „мигранти“ од машкиот клуб на Вардар заврши со Македа и Кањелјас,...

Хорхе Македа потпиша за ПИК Сегед

По Жоан Кањељас и вториот шпански интернационалец од Вардар си заминува на крајот на...