Category: Лига на шампиони

Кунг-фу одбраната на Митревски – најдобра во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски, првиот чивар на мрежата на Еурофарм...

ПСЖ се распаѓа: И Карабатиќ сака да си замине од Париз!?

Еден од најдобрите ракометари во светот, Никола Карабатиќ не е задоволен во ПСЖ, па се...

ЕХФ ја научи лекцијата од лани, Вардар е во топ-10 фаворити во ЛШ!

Практиката од последните неколку сезони продолжува, ЕХФ објави рангирање на најголемите 10...

Одлична партија на македонските репрезентативци, Миркуловски потфрли

Македонските ракометни репрезентативци одиграа одлична партија за своите тимови во...

Димитревски со шест гола му донесе победа на Синфин

Македонскиот репрезентативец Дарко Димитревски имаше одличен старт на новата сезона во...

Пешевски со четири гола на дебито во Бундеслигата: Миркуловски подобар од Томовски

Тројца македонски ракометни интернационалци вечерва настапија во најсилното европско...

Барселона едно полувреме се бламираше, па потоа го декласираше Ал Вехда

Барселона ќе игра против Кил во финалето на Супер глоуб турнирот во Дамам, Саудиска Арабија,...

Кил се покажа крупен залак за Вардар: Европскиот шампион поразен во полуфиналето на Супер Глоуб

Ракометарите на Вардар претрпеа убедлив пораз со 30-34 од германски Кил во полуфиналето на...

Вардаровиот поход кон „светската круна“ на ТВ Телма

Ракометарите на Вардар утре од 19 часот го стартуваат походот по титулата на Супер Глоуб,  а...

Противник на Работник ја има најаматерската најава за настап во ЛШ (ВИДЕО)

Шпанскиот клуб Бидасоа, кој по подолго време се враќа на големата ракометна сцена, објави...