Најнови ВЕСТИ
Search

Category: РАКОМЕТ

ЕХФ ја научи лекцијата од лани, Вардар е во топ-10 фаворити во ЛШ!

Практиката од последните неколку сезони продолжува, ЕХФ објави рангирање на најголемите 10...

Одлична партија на македонските репрезентативци, Миркуловски потфрли

Македонските ракометни репрезентативци одиграа одлична партија за своите тимови во...

Димитревски со шест гола му донесе победа на Синфин

Македонскиот репрезентативец Дарко Димитревски имаше одличен старт на новата сезона во...

Чуден меч во Радовиш: Еден ракометар постигна 13, друг – 15 гола!

Македонската ракометна сцена почна да пулсира во полн ритам, откако се комплетира првото...

Ракометарите на Мотор возбудени: Ова е неверојатно – го урнавме европскиот шампион Вардар!

Европскиот шампион Вардар падна на посериозниот предизвик против Мотор Запорожје во...

Пешевски со четири гола на дебито во Бундеслигата: Миркуловски подобар од Томовски

Тројца македонски ракометни интернационалци вечерва настапија во најсилното европско...

Металург меѓу десетте фаворити за освојување на ЕХФ купот

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди фаворитите за освојувањето на второто по...

Барселона едно полувреме се бламираше, па потоа го декласираше Ал Вехда

Барселона ќе игра против Кил во финалето на Супер глоуб турнирот во Дамам, Саудиска Арабија,...

Кил се покажа крупен залак за Вардар: Европскиот шампион поразен во полуфиналето на Супер Глоуб

Ракометарите на Вардар претрпеа убедлив пораз со 30-34 од германски Кил во полуфиналето на...

Вардаровиот поход кон „светската круна“ на ТВ Телма

Ракометарите на Вардар утре од 19 часот го стартуваат походот по титулата на Супер Глоуб,  а...