Category: РАКОМЕТ

Час голгетер, час голман! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски имаше одлична ноќ меѓу стативите на...

Стигнаа првите засилувања за Мојсо

Наумче Мојсовски, новиот претседател на Струга, ги доби првите засилувања за екипата што...

Лазаров: Мојата иднина, мојот наследник!

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров, во мај ќе наполни 38...

Лазаров и оваа година ќе организира ракометен камп

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и оваа година ќе одвои време негово знаење...

Миркуловски: На терен е “ѕвер“, а дома емотивен татко

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски денес го прослави роденеденот на...