Category: Некатегоризирано

Вардар против Монпелје во полуфиналето!

Вардар ќе продолжи да ја брани европската круна против екипата на Монпелје, пресуди...

Челзи нема да го чека Луис Енрике

Челзи го губи трпението кога е во прашање Луис Енрике, кој е еден од кандидатите за тренер на...

Го доби ли светот, новиот Јусејн Болт?!(видео)

Младиот Италијански спринтер на 100 и 200 метри е роден 15 Јуни 1998 година во Милан. Иако има...

И Косово е подобро од нас: Македонија е најслаба во скијање на целиот Балкан (ФОТО)

Иако имаше големи амбиции да го повотри 29-то место од ЗОИ во Сочи пред четири години,...

Милан во преговори за Џеко

Милан се во потрага по нов напаѓач и според најновите информации од Италија, центарфорот на...