Category: Репрезентација

Македонија и Грција со здружени сили се борат за ко-домаќини на Евробаскет

Како што дознава ЕКИПА,  на највисоко државно ниво меѓу двете страни веќе интензивно се...

Две македонски селекции на кошаркарски турнир во Турција

Репрезентациите составени од кошаркари до 14 и до 15 години ќе учествуваат на силен турнир...

Македонија ја доби првата репрезентативка – лезбeјка!

Американката Девана Бонер е најновото засилување за женската кошаркарска репрезентација...

Кошаркарките дадоа само 33 поени и доживеаја нов потоп кај Италија

Надиграни и поразени како никогаш досега. Така може да се опише изданието на кошаркарките...