Category: Репрезентација

„Аца трица“ збесна против САД – пцуеше, дивееше, па играчите едвај го изнесоа од теренот (ВИДЕО)

Притисокот поради обврската да се победи селекција како САД за да се обезбеди пласман во...

Кој загуби ќе си оди дома: Две епски битки во четвртфиналето на СП 2019 во Кина!

Победата на САД над Бразил го означи крајот на групниот дел од Светското првенство (СП) во...

Американците го расплакаа Бразил, ѝ донесоа историја на Чешка и не се исплашија од – Србија (ФОТО)

Без никакви калкулации и размислувања за евентуално полесни противници во нокаут-фазата,...

Драма во Нанџинг: Австралија ги среди „петлите“ и избегна четвртфинале со САД!

Во максимално изедначен и фантастично ефикасен натпревар, кошаркарите на Австралија ја...

Грците се пакуваат со плачење: Судиите ни го украдоа четвртфиналето!

Кошаркарите на Грција не се пласираа меѓу осумте најдобри селекции на Светското првенство...

Стефанов и Војновиќ за голем пресврт и прва победа на помладите кадети во Словенија!

Македонските кошаркарски репрезентативци на возраст со 14 години на фантастичен начин се...

Нов пораз за кошаркарките: Македонија загуби и од Косово на ЕП

Македонските кошаркарки до 16 години загубија од Косово со 25-64 и така ја продолжија лошата...

Србите се смешкаат: Американците првпат загубија по 13 години и 78 победи по ред

Репрезентацијата на Австралија ноќеска ја оствари најголемата победа во кошаркарската...

Австралија му покажа на светот како треба да се игра против препотентните Американци! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Австралија најавија ултра интересен Мундобаскет во Кина (31 август-15...

Ѓорѓевиќ „потврди“: Србија оди на Мундобаскетот без Теодосиќ

Селекторот на Србија, Александар Ѓорѓевиќ соопшти на кои 12 кошаркари ќе смета на...