Category: НБА

Братот на Никола Јокиќ уапсен во Денвер – давел жена!

Кошаркарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ се соочува со семејни проблеми пред стартот на...

Уште една легенда заминува во пензија: Калдерон ќе и каже збогум на кошарката

Шпанскиот кошаркар Хозе Калдерон размислува за крај на кариерата. Триесет и осум годишниот...

Полицијата објави потерница за апсење на ѕвезда на Лејкерс

Демаркус Казинс има сериозни проблеми со законот во САД, бидејќи полицијата во Мобајл,...

Словенецот почна да ги троши парите: Дончиќ се почести со „ѕвер“ вреден – 200.000 долари! (ФОТО)

Зад Лука Дончиќ е година која долго ќе ја памети, со оглед што дојде до признанието за...

Двајт Хауард потпиша ептен чуден договор со Лејкерс

Двајт Хауард следната сезона ќе го носи дресот на Лејкерс по втор пат во кариерата....

Филмска животна приказна: Заработи над 16 милиони долари, а сега проси за леб! (ФОТО)

Еден од најдобрите поранешни дефанзивци во НБА лигата, Делонте Вест, кој играше за екипите...

Двајт Хауард повторно во дресот на Лејкерс

По повредата на коленот на Демаркус Казинс, Лос Анџелес лејкерс се најдоа во незавидна...

„Морам да го исфрлам порното од мојот живот!“

Кога и да го споменеме името на кошаркарот Ламар Одом секогаш мора да биде некоја интересна...

Попович со строги правила – им забрани мобилни телефони на кошаркарите

И покрај тоа што околу 40 кошаркари одбија настап за американската репрезентација на...

Заработи 100 милиони, а нема одиграно ниту минута

Првиот пик на овогодинешниот драфт во НБА-лигата, Зион Вилијамсон иако нема прикажно ништо...