Category: НБА

Леброн доби тужба поради кражба на фотографија!

Најдобриот кошаркар на денешницата, Леброн Џејмс, доби тужба поради објавена фотографија на...

Газдата на Клиперс купи нова арена за 400 милиони долари во – кеш!

Сопственикот на Лос Анџелес Клиперс, Стив Балмер го купи легендарниот „Форум“ за 400 милиони...

Бруклин ги шокираше Лејкерс во „Стејплс“: Дејвис промаши шут за победа (ВИДЕО)

Заврши победничката низа од четири натпревари по ред на Лос Анџелес лејкерс и тоа со пораз...

Голден стејт оди контра препораките: Не сака ни да чуе за одложување на натпревари!

Минатогодишниот финалист во НБА лигата, екипата на Голден стејт не сака да ги одложи...

Леброн Џејмс со сезонски рекорд ги водеше Лејкерс против младите Пеликанс

Лос Анџелес лејкерс го потврдија својот фаворитски статус и го совладаа Њу Орлеанс во...

Стеф Кари се враќа на теренот в недела против Вашингтон

Голден Стејт се надева дека ќе успее да се извлече од дното во НБА-лигата со враќањето на...

Непредвидена пречка стои на патот на враќањето на Теодосиќ во репрезентацијата

Нема крај на проблемите на Милош Теодосиќ во дресот на српската репрезентација. Капитенот...

Братот на Никола Јокиќ уапсен во Денвер – давел жена!

Кошаркарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ се соочува со семејни проблеми пред стартот на...

Уште една легенда заминува во пензија: Калдерон ќе и каже збогум на кошарката

Шпанскиот кошаркар Хозе Калдерон размислува за крај на кариерата. Триесет и осум годишниот...

Полицијата објави потерница за апсење на ѕвезда на Лејкерс

Демаркус Казинс има сериозни проблеми со законот во САД, бидејќи полицијата во Мобајл,...