Category: Македонска Лига

Првакот самоуверен: Имаме најсилен тим, одиме на двојна круна и плејоф во АБА2!

Актуелниот кошаркарски шампион, екипата на МЗТ Скопје, утре и официјално ќе ја почне новата...

Работнички ќе игра во „Градски парк“, ама титулата би морал да ја слави во – туѓа сала!

Македонскиот кошаркарски тим со најголем број трофеи, екипата на Работнички и во...

Работнички се засили со млад Македонец од Војводина и со најкорисниот играч во Австрија!

Како се наближува почетокот на новата сезона така се зголемуваат активностите во летово...

Првата лига со 12 екипи – ќе се пополнува со второлигаш или со испаднатиот Шкупи!

Екипите кои ќе настапуваат во кошаркарската Прва лига следната сезона денеска се изјаснија...

Кошаркарски тим од Скопје бара квалитетни играчи со оглас објавен на – Фејсбук! (ФОТО)

Ако до пред некоја година беше интересно да се информира за огласите кои фудбалските...

НБА играч ќе го носи дресот на МЗТ

Актуелниот кошаркарски првак, екипата на МЗТ Скопје, го ангажира првото странско засилување...

МЗТ со нов „играч“ ќе се обиде да ја врати титулата во Аеродром!

Актуелниот кошаркарски вицешампион, екипата на МЗТ Скопје, во новата сезона покрај тоа што...

Маслинко и Соколов и во следната сезона во МЗТ

Македонските репрезентативци Андреј Маслинко и Дарко Соколов и следната сезона ќе...

Рајковиќ: Заминувам бидејќи не ме саа навивачите

Поранешниот тренер на МЗТ Скопје, Емил Рајковиќ, повторно има одлична сезона во шампионатот...

Вечното скопско дерби ќе се игра во Гостивар

Ниту во „Градски Парк“, ниту во „Јане Сандански“, ниту во „Борис Трајковски“- вечното...