Category: Македонска Лига

Беше „Мистер кошарка“, играше за Македонија, па заврши на – фарма со крави!

Поранешниот репрезентативец, Мајкл Вилкинсон, деновиве е повторно актуелен во македонските...

Македонскиот Новицки: Хрватите без повод објавија епски текст за – Тодор Гечевски!

Додека светот води тешка битка со коронавирусот, а во Хрватска и со последиците од...

ЖКК Бадел почнува со проектот „Растеме со кошарката“

Женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862 од Кисела Вода, како авангарда на женската кошарка ќе...

Првакот самоуверен: Имаме најсилен тим, одиме на двојна круна и плејоф во АБА2!

Актуелниот кошаркарски шампион, екипата на МЗТ Скопје, утре и официјално ќе ја почне новата...

Работнички ќе игра во „Градски парк“, ама титулата би морал да ја слави во – туѓа сала!

Македонскиот кошаркарски тим со најголем број трофеи, екипата на Работнички и во...

Работнички се засили со млад Македонец од Војводина и со најкорисниот играч во Австрија!

Како се наближува почетокот на новата сезона така се зголемуваат активностите во летово...

Првата лига со 12 екипи – ќе се пополнува со второлигаш или со испаднатиот Шкупи!

Екипите кои ќе настапуваат во кошаркарската Прва лига следната сезона денеска се изјаснија...

Кошаркарски тим од Скопје бара квалитетни играчи со оглас објавен на – Фејсбук! (ФОТО)

Ако до пред некоја година беше интересно да се информира за огласите кои фудбалските...

НБА играч ќе го носи дресот на МЗТ

Актуелниот кошаркарски првак, екипата на МЗТ Скопје, го ангажира првото странско засилување...

МЗТ со нов „играч“ ќе се обиде да ја врати титулата во Аеродром!

Актуелниот кошаркарски вицешампион, екипата на МЗТ Скопје, во новата сезона покрај тоа што...