Category: Евролига

Врие во Белград: Кошаркар на Партизан потпиша за – Црвена звезда!

„Спортандо“ носи бомбастична вест која предизвика нервоза во Белград, откако...

Димитријевиќ избран меѓу петте најдобри млади кошаркари во Шпанија (ВИДЕО)

Најдобриот македонски кошаркар за 2019 година, Ненад Димитријевиќ, се најде меѓу петмината...

Слатки им се парите: Евролигата ќе чека колку и да треба, но ќе ја доврши сезоната!

Предводниците на Евролигата, најсилното клупско кошаркарско натпреварување во Европа,...

„Босанскиот Перо Антиќ“ донира два респиратори и куп средства за дезинфекција!

Претседателот на Кошаркарската федерација на БиХ, Мирза Телетовиќ, во стилот на најголемите...

МЗТ брка победа над Ловќен за да избегне полуфинале против најдобриот во АБА2!

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва, во празниот „Јане Сандански“ поради забраната од...

Голема кражба во Грција: Од касата на Олимпијакос исчезнале – пола милион евра!

КК Олимпијакос пријавил кражба на половина милион евра од просториите на клубот во салата...

Евролигата воведува новина која не им одговара на најбогатите клубови

Најквалитетното клупско кошаркарско натпреварување – Евролига од наредната сезона ќе...

ФИБА замешала прсти: Откриено како Турците дрско ја ограбија Србија на СП 2010! (ВИДЕО)

Легендарниот српски тренер, Душан Ивковиќ, ретко дава изјави, но кога ќе го стори тоа тогаш...

ФИБА му го честита роденденот на Ѓорѓевиќ и ептен ги изнервира – Хрватите! (ВИДЕО)

Ниту Светската кошаркарска федерација (ФИБА) не пропушти да му го честита 52. роденден на...

Ѓорѓевиќ по 30 години првпат откри зошто сакал да го претепа Дражен Петровиќ среде Загреб!

Српските медиуми денеска беа преплавени со разни изјави на прославениот кошаркар, а сега...