Најнови ВЕСТИ
Search

Category: КОШАРКА

„Аца трица“ збесна против САД – пцуеше, дивееше, па играчите едвај го изнесоа од теренот (ВИДЕО)

Притисокот поради обврската да се победи селекција како САД за да се обезбеди пласман во...

Кој загуби ќе си оди дома: Две епски битки во четвртфиналето на СП 2019 во Кина!

Победата на САД над Бразил го означи крајот на групниот дел од Светското првенство (СП) во...

Американците го расплакаа Бразил, ѝ донесоа историја на Чешка и не се исплашија од – Србија (ФОТО)

Без никакви калкулации и размислувања за евентуално полесни противници во нокаут-фазата,...

Драма во Нанџинг: Австралија ги среди „петлите“ и избегна четвртфинале со САД!

Во максимално изедначен и фантастично ефикасен натпревар, кошаркарите на Австралија ја...

Грците се пакуваат со плачење: Судиите ни го украдоа четвртфиналето!

Кошаркарите на Грција не се пласираа меѓу осумте најдобри селекции на Светското првенство...

ФИБА го избра Хамане Нијанг за нов претседател

Уште два дена останаа до почетокот на Мундобаскетот, а ФИБА денеска доби нов претседател,...

Уште една легенда заминува во пензија: Калдерон ќе и каже збогум на кошарката

Шпанскиот кошаркар Хозе Калдерон размислува за крај на кариерата. Триесет и осум годишниот...

Полицијата објави потерница за апсење на ѕвезда на Лејкерс

Демаркус Казинс има сериозни проблеми со законот во САД, бидејќи полицијата во Мобајл,...

ФИБА замешала прсти: Откриено како Турците дрско ја ограбија Србија на СП 2010! (ВИДЕО)

Легендарниот српски тренер, Душан Ивковиќ, ретко дава изјави, но кога ќе го стори тоа тогаш...

Словенецот почна да ги троши парите: Дончиќ се почести со „ѕвер“ вреден – 200.000 долари! (ФОТО)

Зад Лука Дончиќ е година која долго ќе ја памети, со оглед што дојде до признанието за...