Category: Свет

Реми на Данска и Австралија

Во дуелот од второто голо од Групата Ц на Светското фудбалско првенство во четвртокот...

Португалија го совлада Мароко со голот на Роналдо во 4-тата минута

Во средбата од второто коло од Групата Б на Светското фудбалско првенство селекцијата на...

Најубавите девојки на трибините во Русија досега (50 ФОТО)

Светското првенство во Русија е полн ек. Денеска се комплетира првата рунда од групната...

Сенегал до победата преку грешките на Полјаците

Во средбата од првото коло од Групата Х на Светското фудбалско првенство во Москва играчите...

Јапонија ја изненади Колумбија

Фудбалерите на Јапонија ја победија Колумбија со 2:1 во првиот меч од групата „Х“, иако...

Салах ќе го предводи Египет против Русија

Вечерва почнува второто коло од натпреварите по групи на Светското првенство, а домаќинот...

Швеѓаните поуспешни од Ј.Кореа

Фудбалерите на Шведска победија со 1:0 во мечот со Јужна Кореја, што е прва победа на...

Ел Феномено: Време е Бразил повторно да биде светски шампион

„Време е Бразил повторно да биде светски шампион. Убеден сум дека составот ќе даде се од...

Роналдо проба погача со сол и настана шоу (ВИДЕО)

Фудбалските ѕвезди пристигнуваат на Светското првенство во Русија, а еден од најголемите е...

Само две репрезентации имаат шанса трет пат да имаат најдобар играч на Светското првенство

На Светските фудбалски првенства почнувајќи од 1982 година се избира најдобар играч. На...