Category: Свет

Марадона одново во елемент – земаше некаква „супстанца“ опколен од својот тим (ВИДЕО)

Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите фудбалери во историјата, одново ја разбранува...

Жесус: „Ако Нејмар го има менталитетот на Роналдо, ќе биде меѓу најдобрите на сите времиња“

Тренерот на Фламенго, Жорге Жесус зборуваше за најдобрите фудбалери на светот и воедно...

Милан остана без Кореа, па се фокусира на најновата бразилска ѕвезда

Милан не успеа да се договори со Атлетико Мадрид околу обештетувањето за Анхел Кореа, па...

Урнат рекордот: Фудбалер на Фламенго трча како – Усеин Болт (ВИДЕО)

Килијан Мбапе, Герет Бејл, Лирој Сане се само дел од фудбалските ѕвезди кои во одреден дел на...

Бразилец за малку ќе ја искинеше мрежата со „проектил“ од 35 метри (ВИДЕО)

Густаво Скарпа со неверојатен погодок од далечина му донесе победа на Палмеираш од 1-0 на...

И Јувентус се приклучи во трката за Нејмар

Според бразилските медиуми покрај Реал и Барселона,сега и Јувентус е заинтересиран за...

Ќе пропадне ли трансферот на Бејл во Кина?

Трансферот на фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл во кинескиот Јиангсу Сунинг, по се...

Само што потпишав за Манчестер јунајтед, добив куршим во глава – сега продавам леб (ВИДЕО)

Парагвајскиот фудбалер Салвадор Кабањас бил на чекор од трансфер во Манчестер јунајтед, но...

Го прекина мундијалското финале, па преку ноќ ослепе, занеме и остана парализиран!?

Пјотр Верзилов е момчето кое за време на Светското првенство во Русија го прекина...

Модриќ: Си го распродаваме угледот кој тешко го стекнавме

Хрватите како втори на светското првенство ја почнаа Лигата на нации, но синоќа доживеаа...