Category: Репрезентација

Македонија со најдобар пласман на ФИФА-листа

Македонската фудбалска репрезентација забележа напредок на најновата ФИФА-листа и сега се...

ВИДЕО: Македонија во меч со седум гола несреќно загуби од Русија!

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година не успеа да ја прекине низата порази во...

Репрезентативците почнаа со тренинзи во Анталија (ФОТО)

Почнаа подготовките на нашите репрезентативци во Белек, Турција, за пријателските средби...

Елмас, Атанасов, Чурлинов… ја водат Македонија У19 во борба за историско ЕП

Селекторот на У19-репрезентацијата на Македонија, Вујадин Станојковиќ, го објави списокот...

Зампарини: Ако не се пласираме во Серија А, ќе барам отштета од федерацијата!

Маурисио Зампарини, претседателот на Палермо, се закани со тужби кон Фудбалската...

МАКЕДОНИЈА ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ВО КОСОВО

Нашата футсал селекција беше подобра од домаќинот, како и од репрезентацијата на Албанија....

Лигата на нации нуди отворен пат кон Евро 2020 и ДЕВЕТ милиони евра награда!

Македонската фудбалска репрезентација има широко отворени врати со пласман на Европското...

Јакимовска со „револуционерни“ идеи: Финансиска отштета за клубовите по утврдени судиски грешки!?

Реагирајќи на одредени случувања околу судењето во првите две кола од пролетниот шампионат...

ФФМ за својот сајт во 2017 година потрошила 100.000 евра, а сега ќе прави нов!?

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) за својата интернет-страница (www.ffm.mk) за...

ФФМ на плати и хонорари годишно троши 1,2 милиони евра!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) само на плати и хонорари од договори на дело...