Category: ПМФЛ

Купот на Македонија ќе биде пренесуван и на знаковен јазик

Во обезбедувањето знаковен превод на финалето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и...

Ќатип Османи: Фаворитската улога треба да ја потврдиме и на теренот

Во пресрет на утрешното финале од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Шкендија попладнево...

Шкендија не е „Шампион на Македонија“ !?

Новиот македонски фудбалски шампион, екипата на тетовска Шкендија направила голем инцидент...

Јувентус Серава го освои Купот на Македонија (ФОТО)

Футсал тимот на Јувентус Серава славеше против Гемиџии 1903 и го освои пехарот во Купот на...

По 12 години пауза, Беласица се враќа во Прва Лига

Екипата на Беласица официјално е нов прволигаш, по победата над Кожуф(6-0) на стадионот...

Денес во 16:30 ќе се одигра хуманитарно дерби во Ѓорче Петров

Мечот од втората лига помеѓу Македонија Ѓ.П. и Влазрими ќе биде со хуманитарен карактер....

Гача до Висар Муслиу: Ти си еден голем срам

После победата на Шкендија над Вардар, во соблекувалната на Шкендија имаше славење и...

Сопственикот на ,,Спортска гостилница”, Јован Трајков ќе ја спасува Локомотива

Македонскиот второлигаш Локомотива денеска го именува Јован Трајков за нов шеф на...

Османи: Квалитетот е на страната на Шкендија

Тренерот на Шкендија Ќатип Османи пред финалето на Купот на Македонија против Пелистер за...

Еве како ги пречекаа малите шампиони на ФК Вардар (ВИДЕО)

На турнирот “Колониа Куп“ кој се играше во периодот од 3-6-ти април, првото место кај...