Category: Европа

Фудбалер на Вест Хем го загуби облогот, па доби „смртна“ казна! (ВИДЕО)

Секој човек во светот во овие моменти се обидува на одреден начин да заборави на досадата...

Жонглирањето тоалетна хартија е веќе минато: Лингард има нов предизвик за сите! (ВИДЕО)

Фудбалерите најдоа начин како да се забавуваат за време на домашната изолација поради...

Барселона најавува чистка на лето: Осум играчи се на излезна врата!

Каталонскиот фудбалски гигант, екипата на Барселона, е подготвена во летниот трансфер рок...

Димитриевски: Тешко е, ми недостига Македонија, но мора сите да издржиме!

Коронавирусот секој ден зема сè повеќе човечки жртви, а во моментов најзагрозена е Италија...

Одложен дуелот помеѓу Сити и Арсенал: Неколку „топчии“ се во карантин поради коронавирусот

Натпреварот од Премиерлигата помеѓу Манчестер сити и Арсенал што требаше да се одигра...

Претседателот на Хетафе: Нема да патуваме во Милано на дуелот со Интер

Првиот човек на Хетафе, Анхел Торес синоќа за шпанските медиуми изјави дека неговиот тим...

Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски финансиски му помогнал на Левски!

Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски, кој моментно се рехабилитира по...

Во Лудогорец сите се храбри: Одат сите во Милано, иако добиле опција и да не патуваат!

Тренерот на бугарски Лудогорец, Павел Врба им порачал на своите фудбалери дека нема да има...

Мурињо: Оваа сезона веќе не сметам на Сон

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, рече дека до крајот на сезоната нема да сметa на Сон Хунг...

Касиљас се откажа од фудбалот, почнува нова кариера!

Шпанскиот голман Икер Касиљас објави дека престанува со активното играње на фудбал. Првиот...