Category: ФУДБАЛ

Франк де Бур може да ја предводи холандската репрезентација

Кралската фудбалска асоцијација на Холандија (КНВБ) го разгледува Франк де Бур за кандидат...

Мурињо шмекерски го искоментира можното враќање на Бејл во Тотенхем!

Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл долго време се поврзуваше со трансфер од Реал Мадрид...

Легендарниот Рингов ја отпиша Ренова: Хајдук е голем фаворит, сѐ е во негови раце!

Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња, Васил Рингов, беше интересен за...

Баркли го „нокаутира“ Лестер за пласман на Челси во полуфинале на ФА-купот (ВИДЕО)

Челси успеа на гостувањето кај Лестер да слави со 1-0 и така да обезбеди пласман во полуфинале...

Милан го доби дербито и ја „сопна“ Рома во борбата за ЛШ (ВИДЕО)

Милан го доби италијанското дерби против Рома со 2-0 благодарение на головите на Ребиќ и...

Арсенал тргна по Барди – „топчиите“ веќе испратиле понуда за ангажман!

Македонскиот репрезентативен фудбалер за врска Енис Барди, кој денеска даде нов гол за...

Реал се жали дека Барса има повеќе време за одмор

Реал Мадрид изрази незадоволство од календарот за следните кола од фудбалскиот шампионат...

Геце си заминува од Борусија Дортмунд

Фудбалерот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марио Геце ќе го пропушти натпреварот од...

Поранешниот зет на Марадона оди на операција

Топ стрелецот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро утре ќе биде подложен на операција на...

Фудбалер на Вест Хем го загуби облогот, па доби „смртна“ казна! (ВИДЕО)

Секој човек во светот во овие моменти се обидува на одреден начин да заборави на досадата...