Најнови ВЕСТИ
Search

Category: Тенис

Изречена најголемата казна во тенисот: Доживотно исфрлен од „белиот“ спорт! (ФОТО)

Бразилскиот тенисер Диего Матос доби доживотна суспензија во професионалниот тенис поради...

Две големи изненадувања на женскиот УС Опен

Второто коло на женскиот дел од УС Опен донесе две големи изненадувања. Четвртата носителка...

Федерер: Порано бев многу срамежлив, барав помош од мојата сопруга

Роџер Федерер во наредните неколку недели ќе има тежок предизвик на УС Опен. Ќе игра за...

Поради семејна трагедија младата Американка го откажа настапот на САД Опен (ФОТО)

Една од најталентираните тенисерки во светот, Аманда Анисимова, поради смртта на својот...

Џоковиќ и натаму прв на АТП листат

Врвот на АТП листата останува и натаму за Новак Џоковиќ. И покрај поразот во полуфиналето во...

Тенисерот Даки Ли влезе во историјата како прв тенисер кој е глув, а победил на еден меч

Тенисерот од Јужна Кореа Даки Ли кој е 212 тенисер на АТП листата победи во првото коло на АТП...

Јужни ја заврши својата кариера со пораз

Михаил Јужни ја заврши кариерата со пораз и беше елиминиран во вториот круг на турнирот на...

Се огласи судијата кој беше нападнат од Серена: Моето судење беше спорно само за неа

Поминаа неколку дена од финалето на УС Опен, а светските медиуми се пишуваат за скандалот...

Надал се намачи со Русинот Качанов, за осминафинале на УС Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал мораше да вложи многу напор за да се пласира во...

Првин ја укорија, потоа и се извинуваа на тенисерката (Видео)

Изненадувањата кои се случуваат на мечевите на Ју-Ес опен беа одбележани од екстремно...