Category: Останато

Бен Леком ќе плива од Америка до Јапонија

Французинот Бен Леком денеска го започна 9.000 километри долгиот пат од Јапонија до...

На 52 Европско првенство во Нови Сад, македонскиот каратист Емил Павлов во финале!

Емил Павлов во финале !На 52 Европско првенство во Нови Сад Емил постигна четири победи во...

На денешен ден 1989-та првиот македонец го освојува Монт Еверест и загинува

Димитар Илиевски – Мурато. На денешен ден 1989та го освоил врвот и загинува. Првиот...

Ова е победникот на Скопскиот Маратон

На маратонот имаше победници да но главниот победник е дечково секоја чест за гестот.Поради...

Игор Иџе Стефановски прослави 11 брак

Игор и сопругата Емилија се во врска веке 21 година, а 11 години во брак од кој ги имаат двете...

24 години подоцна – Денот кога Сена го натера целиот свет да плаче (видео)

На денешен ден пред 24 години легендарниот Формула 1 возач, Аиртон Сена, го загуби својот...

Исмаил, Несторовски и Јованоска ја засилуват карате репрезентацијата

Азиз Исмаил, Мартин Несторовски и Пуликсенија Јованоска се новите имиња во...

Атлетичарка која со своите облини и талент го “полуде” светот (ВИДЕО)

Навистина е вистинска реткост да се види ваква убавина, талентираност и атлетски градено...

Пет причини да почнете да тренирате бокс

Постојат причини зошто боксот е исклучително популарна вежба меѓу љубителите на вежбањето...

Разголено скијање и бордање во Сочи за нов Гинисов рекорд

Илјадници скијачки и скијачи, бордери и бордерки беа дел од големата зимска снежна журка во...