Најнови ВЕСТИ
Search

Category: Останато

Дастин Пориер:Ја загубив борбата,но не сум аут

Дастин Пориер се надеваше дека ќе направи историја во Абу Даби, но за жал тоа не се случи....

Македонските кунг фу вушу натпреварувачи освоија 11 медали во Нови Бечеј, Марко Андонов најдобар јуниор на турнирот (ФОТО)

На 15. Меѓународен кунг фу вушу турнир одржан на 07 септември во Нови Бечеј, Србија,...

Рикардо ја откри тајната за добриот резултат: Вкупно шест пици и еве сум на четвртото место!

Пилотот на тимот на Рено, Даниел Рикардо, зборувајќи за трката за Големата награда на...

„Ле Паризиен“: Шумахер донесен во Париз на таен третман, има проблем со срцето?

Германската автомобилистичка легенда, Михаел Шумахер, седумкратниот првак во Формула 1, кој...

Нурмагомедов: Ако го сретнам Конор некој ќе заврши во болница, некој во затвор

Шампионот во лесна категорија во УФЦ Кабиб Нурмагомедов вели дека не се плаши од дуел со...

Мерцедес пресече: Ботас останува во тимот и за наредната сезона

Челниците на Формула 1 тимот на Мерцедес и официјално потврдија дека Валтери Ботас ќе остане...

Ериксон влегува во болидот на Алфа Ромео на белгиското Гран-при

Резервниот пилот на Алфа Ромео, Маркус Ериксон пристигна во Спа, наместо да се упати кон...

Леклер мува не го лази: Не се срамам да зборувам за грешките

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер смета дека не треба да се бара оправдување за грешките во...

Проблеми за Мекларен: Норис неизвесен за трката на „Спа“

Пилотот на Мекларен, Ландо Норис, ја повреди ногата и е принуден при движење да користи...

Џошуа: Не го почитувам Ленокс Луис, тој е обичен кловн!

Откако легендарниот Ленокс Луис по поразот на Ентони Џошуа од Мексиканецот Енди Руиз Јуниор...