Category: Одбојка

МЕМОРИЈАЛ „ЧАЈКА“: ОДБОЈКАРИТЕ ПРОТИВ УКРАИНА, БУГАРИЈА И БЕЛГИЈА, ЌЕ „МЕРАТ“ КОЛКУ ИМ Е СИЛАТА ЗА ЕП

Последната акција пред домашната публика пред премиерниот настап на Европското првенство...

Одбојкарките загубија од Црна Гора на Балканијадата

Македонските кадетки загубија од Црна Гора со 3:0 (25:10, 25:8, 25:19) и во зависност од другите...

Лесна победа на Србија на стартот, драматичен пораз на Хрватска од Азербејџан

Бранителот на европската титула, селекцијата на Србија со лесна победа против Финска ја...

Младите одбојкарки ги чека дуел против БиХ за голем прогрес кон полуфиналето

Македонската женска одбојкарска репрезентација до 17 години вечер од 20 часот ќе ги одмери...

Промотивно видео на одбојкарите пред ЕП – ЖИВЕЈ ГО СОНОТ! (ВИДЕО)

Најдобрите одбојкари на Македонија интензивно се подготвуваат за дебитантскиот настап на...

Црногорската одбојкарка која го одзема здивот кај мажите (ФОТО)

Одбојкарката на маѓарската екипа Беќесксабалја, Татјана Бокан, ја сметаат за една од...

Неизвесно до крај, победа за македонските одбојкари

Македонската одбојкарска репрезентација со победа над Унгарија ги почна квалификациите за...

УФЦ борач самиот се нокаутира (ВИДЕО)

Дебитантот во УФЦ Хозе Торес го совлада Џеред Брукс,а неговата победа може да се стави во...

Летонија ги порази македонските одбојкари во СРЦ „Кале“

Македонската одбојкарска репрезентација загуби од Летонија со 3:0, синоќа во СРЦ „Кале“ во...

Вчера беа доделени наградите за Скопскиот маратон

Вчера организаторот на Скопскиот марратон ги додели наградите на учесниците на...