Category: ДРУГИ СПОРТОВИ

Годинава ќе нема „Златен гонг“

Управниот одбор (УО) на Боксерската федерација на Македонија (БФМ), донесе одлука да го...

Кога Шарапова вежба високата температура дополнително се зголемува (ВИДЕО)

Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова се повеќе е активна на социјалните мрежи....

Прв поглед на „Островот на борбите“ на УФЦ (ФОТО)

Претседателот на УФЦ, Дена Вајт уште пред неколку месеци најави дека борбите во ова...

Тениски турнир во октомври ќе се игра во градот од каде излезе коронавирусот

Тениски турнир ќе се игра во Вухан, кинескиот град од каде излезе коронавирусот и беше...

ВИДЕО: Арманд Дуплантис постави нов апсолутен светски рекорд во скок со стап

Европскиот шампион Арманд Дуплантис постави нов апсолутен светски рекорд во скок со стап на...

Нов голем успех на Павловска: Ќе им суди на тениските ѕвезди на ЛОИ во Токио

Анета Павловска веќе неколку години во низа е дел од светскиот тениски врв, кога во прашање...

Рекорди на Ѓоковиќ кои тешко ќе бидат надминати

Почетокот на новата сезона донесе доминантна победа на Новак Ѓоковиќ на Австралија опен....

Ѓоковиќ во четвртфиналето во Токио

Новак Ѓоковиќ стигна помеѓу најдобрите осум тенисери на турнирот во Токио откако денеска го...

Мареј продолжува со сензационалниот кам-бек

Енди Мареј се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Пекинг, откако утринава во три сета...

Еден од најдобрите тренери во светот на атлетиката доби жестока казна

Алберто Салазар важи за еден од најдобрите тренери во светот на атлетиката, а меѓу...