Најнови ВЕСТИ
Search

Category: ДРУГИ СПОРТОВИ

Дастин Пориер:Ја загубив борбата,но не сум аут

Дастин Пориер се надеваше дека ќе направи историја во Абу Даби, но за жал тоа не се случи....

Македонските кунг фу вушу натпреварувачи освоија 11 медали во Нови Бечеј, Марко Андонов најдобар јуниор на турнирот (ФОТО)

На 15. Меѓународен кунг фу вушу турнир одржан на 07 септември во Нови Бечеј, Србија,...

Изречена најголемата казна во тенисот: Доживотно исфрлен од „белиот“ спорт! (ФОТО)

Бразилскиот тенисер Диего Матос доби доживотна суспензија во професионалниот тенис поради...

Рикардо ја откри тајната за добриот резултат: Вкупно шест пици и еве сум на четвртото место!

Пилотот на тимот на Рено, Даниел Рикардо, зборувајќи за трката за Големата награда на...

„Ле Паризиен“: Шумахер донесен во Париз на таен третман, има проблем со срцето?

Германската автомобилистичка легенда, Михаел Шумахер, седумкратниот првак во Формула 1, кој...

Две големи изненадувања на женскиот УС Опен

Второто коло на женскиот дел од УС Опен донесе две големи изненадувања. Четвртата носителка...

МЕМОРИЈАЛ „ЧАЈКА“: ОДБОЈКАРИТЕ ПРОТИВ УКРАИНА, БУГАРИЈА И БЕЛГИЈА, ЌЕ „МЕРАТ“ КОЛКУ ИМ Е СИЛАТА ЗА ЕП

Последната акција пред домашната публика пред премиерниот настап на Европското првенство...

Нурмагомедов: Ако го сретнам Конор некој ќе заврши во болница, некој во затвор

Шампионот во лесна категорија во УФЦ Кабиб Нурмагомедов вели дека не се плаши од дуел со...

Мерцедес пресече: Ботас останува во тимот и за наредната сезона

Челниците на Формула 1 тимот на Мерцедес и официјално потврдија дека Валтери Ботас ќе остане...

Ериксон влегува во болидот на Алфа Ромео на белгиското Гран-при

Резервниот пилот на Алфа Ромео, Маркус Ериксон пристигна во Спа, наместо да се упати кон...