Баркли го „нокаутира“ Лестер за пласман на Челси во полуфинале на ФА-купот (ВИДЕО)

Челси успеа на гостувањето кај Лестер да слави со 1-0 и така да обезбеди пласман во полуфинале на ФА-купот.

Гостите од Лондон имаа поголем посед на топката и создадоа повеќе шанси од „лисиците“, а на крајот успеаа и да ги надмудрат преку Рос Баркли во 63. минута, кој ги постави конечните 1-0.

Leicester City vs Chelsea | Key Moments | Quarter-Finals | Emirates FA Cup 2019/20

Ross Barkley scored the winner for Chelsea and Frank Lampard against Leicester City in their quarter-final, putting them into the semi-finals of the Emirates…


TAG