Ѓоковиќ со прекрасен потег израдува мало момче во Токио (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ успеа да запише победа во првото коло на турнирот во Токио и така успешно се врати на тениските терени по повредата на Ју-Ес Опен.

Србинот беше во центар на внимание и по мечот, кога со прекрасен потег реши да израдува мало момче.