Ракометарите на Мотор возбудени: Ова е неверојатно – го урнавме европскиот шампион Вардар!

Европскиот шампион Вардар падна на посериозниот предизвик против Мотор Запорожје во СЕХА-лигата, откако загуби со 31-32.

Ракометарите на домашната екипа беа воодушевени од нивната победа против „црвено-црните“, а Денар Јанима кажа дека уште не им се верува дека го урнале освојувачот на Лигата на шампиони.

„Ова е навистина неверојатно. Го победивме европскиот шампион. Дефинитивно ова е голема победа за нас“, порача Јанима.


TAG