Сексапилната Холи го разведе англискиот репрезентативец (ФОТО)

Англискиот фудбалер Фил Јагиелка се разведуа после десет години во брак, а причина за таа одлука е една згодна Австралијка.

Долгогодишниот репрезентативец на Англика веќе подолг период е во близок однос со Холи Јанг, а тоа „пријателство“ не и се допадна на неговата сопруга, па разделбата беше неизбежна.

Британските таблоиди наведуваат дека нивното смирување е „невозможна мисија“. Јагиелка ова лето по 12 години го напушти премиерлигашот Евертон и го засили новајлијата Шифилд Јунајтед.

Погледнете ја Холи Јанг, девојката поради која „пукна“ бракот на Јагиелка.