Го завршија меч, па следуваше бакнеж во уста! (ВИДЕО)

Белгиската тенисерка Алисон ван Ујтванк се пласираше во второто коло на ВТА турнирот во Карслуе, Германија, откако славеше над својата сонародничка Грит Минен со 6:4, 1:6, 6:1.

Ова немаше да биде чудно, доколку двете тенисерки не се „во врска“, а по мечот завршија со бакнеж во уста.

Ти честитам мила, беше навистина добра денес, и честираше Минен на својата сонародничка.

 

 

Тоа што исто така е интересно, двете тенисерки ќе играат заедно во двојки.


TAG