Навивачите на ПАОК повторно провоцираат: Македонија е една и е тука (фото – видео)

Навивачите на ПАОК повторно упатија провокација од тррибината на „Тумба“ каде денеска го пречекаа Челси со транспарент на кој се вели „Македонија е една и е тука (во Грција)“.

Инаку, бидејќи станува збор за политичка провокација, клубот од Солун најверојатно го очекува казна од УЕФА, бидејќи од европската куќа на фудбалот е строго забрането мешањето на спортот и политиката.

 


TAG