Archives post

Остри критики за најскапиот фудбалер: Нејмар, ова што го правиш не е нормално

Ѕвездата на Пари Сен Жермен вредна 222 милиони евра рехабилитацијата ја поминува безгрижно,...

Нејмар доби “зелено светло” од Роналдо за доаѓање во Реал Мадрид

Иако првично се противел на ангажманот на бразилската ѕвезда Нејмар на „Сантјаго...

Икарди: Сакам да играм во Интер до 30 години

Мауро Икарди со четирите постигнати голови на гостувањето кај неговиот поранешен тим...

ФФМ ќе го казни ФК Вардар поради паролата на Комити

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) отпочна дисциплинска постапка против Вардар,...

(ВИДЕО)Реакција на едно семејство по промашената шанса на Галатасарај против Фенербахче! ПОГЛЕДНЕТЕ!

Еве што значи ривалство во Турција. Фамилијава која навива за Галатасарај не им е верно дека...

Буфон: Се враќам заради Астори и да ја обединам селекцијата!

Иако пред извесен период еден од најголемите фудбалски голмани на сите времиња, Џанлуиџи...

Пред Маја беше оженет со неа, ова е првата жена на Дарко Панчев (ФОТО)

Поранешниот фудбалер Дарко Панчев е во брак со пејачката Маја Гроздановска-Панчева веќе 15...

Италија ќе игра во дресови посветени на Давиде Астори

Фудбалскиот сојуз на Италија во моментов се обидува да договори уште еден пријателски...

Француски гигант се наоѓа пред жестока казна од УЕФА

Навивачите на францускиот клуб Лион во текот на натпреварот против ЦСКА Москва направија...

На секоја трка Хамилтон на себе носи 128 милиони евра!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон тргнува по својата петта титула во Формула 1....