Archives post

Џорџ: Оклахома има различна тројка од останатите

Кошаркарот на Оклахома, Пол Џорџ, во интервју за ESPN имаше интересен осрвт околу играчите на...

Натрпевари Сноуборд и фристајл скијање – Маврово

Ски центар Маврово, 1 – 4 март 2018,  ФИС меѓународни натпревари, сноубординг и фристајл...

Невил: Салах е фантастичен, но не е најдобар во Премиер Лигата

После изјавата на Пирс Морган, кој изјави на твитер дека Салах е најдобар играч во Премиер...

Сепак повредата на Нејмар е сериозна

Иако во неделата, после натпреварот со Марсеј, се појавија информации дека најскапиот играч...

Официјално: Караско и Гаитан во Далијан Џифанга

Како што пишуваат светските медиуми, Атлетико Мадрид се откажал од услугите на Јаник...

Никогаш не биле на стадион, ама проблемот со хомофобијата го најдоа во – Комити!?

Никогаш не биле на стадион, не ги интересирале проблемите во македонскиот фудбал, ниту...

Червар: Не се согласував со рекламата, ја снимив само заради пари! (ВИДЕО)

Еден месец откако заврши Европското ракометно првенство во Хрватска, Лино Червар проговори...

И Косово е подобро од нас: Македонија е најслаба во скијање на целиот Балкан (ФОТО)

Иако имаше големи амбиции да го повотри 29-то место од ЗОИ во Сочи пред четири години,...

Тренерот на Звезда искрено: Зарем треба да му скршам нога на Антиќ за да го скротам

Текстот кој се појави денеска во српскиот весник „Информер“ во кој е опишан наводен хаос...

Лигата на нации нуди отворен пат кон Евро 2020 и ДЕВЕТ милиони евра награда!

Македонската фудбалска репрезентација има широко отворени врати со пласман на Европското...